HDZ grada Zadra slavi 33. obljetnicu osnutka. Brojni članovi i simpatizeri HDZ-a okupili su se na prigodnoj svečanosti u Providurovoj palači.
Skup je otvorio predsjednik GO HDZ-a i državni tajnik Šime Erlić.
"U 33 godine Zadar je prošao jedan izniman put, od ratnih razaranja do toga da je postao predvodnik u razvoju. Zadar je grad primjer kako se jedan grad može razviti i obnoviti, kako se u njemu može živjeti i svi oni koji dođu u Zadar se dive tome. Neiscrpan je popis projekata i mogli bismo do sutra nabrajati što se sve realizira i što se realizirao prethodnih godina, a mislim da ne pretjerujem kad kažem da se nikad u povijesti nije realiziralo toliko projekata kao što je to danas. No, važno je istaknuti da to ništa nije došlo preko noći, ništa to nije palo s neba. To je sve rezultat vrijednoga rada i zajedništva, brojnih postignuća, jednoga kontinuiteta u zadnje 33 godine u kojima se omogućilo da Zadar iskoristi svaku i najmanju razvojnu priliku koja mu se stavila na raspolaganje."
Svečanosti je prisustvovao i ministar Ivan Malenica