Novi radio
Zauvijek Novi
U sportskom srcu Zadra
Okreni me
Što ja radim ovdje?!
Jutro na Novom - bolje od sexa

5G - UTJECAJ NA ZDRAVLJE - Zanimljivo predavanje uglednih znanstvenika sutra na Relji

Sutra u Centru za kreativne industrije na Relji u 18 sati održat će se zanimljivo predavanje u organizaciji Udruge „Slobodni ZA jedno“ o štetnosti EM zračenja, s posebnim naglaskom na nadolazeću 5G tehnologiju.  Moderator tribine je filozof i f...

5G - UTJECAJ NA ZDRAVLJE - Zanimljivo predavanje uglednih znanstvenika sutra na Relji

Sutra u Centru za kreativne industrije na Relji u 18 sati održat će se zanimljivo predavanje u organizaciji Udruge „Slobodni ZA jedno“ o štetnosti EM zračenja, s posebnim naglaskom na nadolazeću 5G tehnologiju. 

Moderator tribine je filozof i fizičar prof. dr. sc. Stipe Kutleša, a o sljedećim temama govorit će istaknuti stručnjaci i znanstvenici:  

prof. dr. sc. Zdeslav Hrepić: priroda elektromagnetskog zračenja

prof. dr. sc. Ivo Orlić: Z dravstveni učinci i zaštita od EM zračenja

Božidar Kemić, mag. Phys.: Društveni aspekti otpora širenju 5G

Akademik Krešimir Pavelić: Utjecaj 5G na zdravlje

U najavi predavanja Udruga navodi i neke praktične savjete i činjenice:

  • proliferacija bežične tehnologije rezultirala je velikim porastom EM zračenja te je ono 2010.g. bilo 200 milijuna puta veće nego prije 100 godina!
  • od poteškoća sa spavanjem, kroničnog umora, tinitusa, glavobolje, depresivnosti, podložnosti infekcijama i virozama pa sve do raka, neplodnosti i neurodegenerativnih poremećaja nema bolesti koju ne izaziva ili ne pogoršava EM zračenje (dr Dietrich Klinghardt, MD, PhD)
  • civilizacijske bolesti se u suštini mogu svesti na elektromagnetski i toksični stres stanica!
  • ljudska fiziologija je danas izložena konstantnom EM stresu s nesagledivim posljedicama na samu genetsku strukturu ljudske vrste
  • starije generacije baznih stanica zrače u krugu od 360 stupnjeva ili samo u blago usmjerene snopove, dok će 5G bazne stanice zračiti u vrlo uskim snopovima koji će biti usmjereni direktno prema korisniku!
  • pozadinsko mikrovalno zračenje mjereno na prozoru nebodera u Rijeci: izmjereno je oko 1000 mW7m2 što je oko 1000 puta veća doza od one koja je preporučena kao maksimalna!
  • korisnici koji su daleko od odašiljača zapravo su izloženi puno većem zračenju jer tad mobitel mora zračiti znatno većom snagom. To vidite po ekranu mobitela s jednom ili dvije crtice i tad treba mobitel držati što dalje od sebe i to posebno od glave i džepova!
  • Intenzitet zračenja mobitela ili wi-fi routera ipak opada s kvadratom udaljenosti!

„Budući da EM zračenje mobitela prolazi kroz gotovo cijelu glavu, posebno kod djece, treba upotrebu maksimalno reducirati i koristiti ga pametno:

  • uključiti zvučnik za vrijeme razgovora
  • koristiti žičane slušalice, nikako bežične!
  •  uključiti zrakoplovni način kad je uz tijelo  
  •  noću mobitele isključiti ili bar podesiti na zrakoplovni način
  • mobitele nositi u torbi, a ne u džepu – i pet centimetara udaljenosti je bolje nego tik uz tijelo
  • koristiti aluminijsku foliju kako biste izolirali zračenje 
  • djeci ograničiti telefoniranje i korištenje mobitela
  • isključiti Wi-Fi router obavezno po noći, posebno u dječjim sobama
  • koristiti svjetlovode ili optičke kabele umjesto Wi-Fija u domaćinstvima i školama

„Iznimno je važno napraviti pritisak na industriju da spusti granice ozračenosti i da omogući razvoj tehnologije koja nije štetna po zdravlje i sigurna je za upotrebu!  

Velike korporacije zarađuju milijarde dolara manipuliranjem vlada i prodajom tehnologije koja nije sigurna za građane, a vladama donosi ogromne prihode kroz poreze. 

Time su vlade u sukobu interesa prema svojim građanima izlažući ih svojim odlukama situaciji pogubnoj za zdravlje i sustavno ignorirajući više od 6000 objavljenih recenziranih znanstvenih radova koji pokazuju jaku korelaciju između EM zračenja i niza bolesti i poremećaja!

Sami roditelji, a djeca pogotovo, nisu uopće svjesni koliko je EM zračenje pogubno po zdravlje djece!

Svi to trebamo osvijestiti danas kad nam je život bez mobitela i Wi-Fija nezamisliv, a opasnost od zračenja i dalje, nažalost, neopipljiva i apstraktna.

Najviše zbog naše djece moramo inzistirati na razvijanju sigurnije komunikacijske tehnologije, strožim smjernicama za postavljanje antena, novoj evaluaciji dopuštenih vrijednosti zračenja, zabrani mobitela/tableta kod male djece i restrikciji upotrebe kod mladih.

Moramo uporno i angažirano i dalje raditi na osvještavanju i upozoravanju ljudi na štetnost EM zračenja, a posebno nove i neistražene 5G tehnologije, kroz edukacije, radionice, tribine, očitovanja nadređenih oko ovog problema te mjerenja EM zračenja u zatvorenim prostorima, osobito u odgojno-obrazovnim ustanovama, jer su nam upravo djeca najviše ugrožena.“

Novi radio