Novi radio
Zauvijek Novi
U sportskom srcu Zadra
Okreni me
Što ja radim ovdje?!
Jutro na Novom - bolje od sexa

Forum mladih SDP-a Zadra izabrao novo vodstvo: Nastavljaju borbu za bolji položaj mladih

Forum mladih SDP-a Zadra izabrao novo vodstvo: Nastavljaju borbu za bolji položaj mladih

Forum mladih SDP-a Grada Zadra i Zadarske županije održao je u subotu, 20. lipnja, Izbornu konvenciju na kojoj je izabrano novo vodstvo gradskih i županijskih organizacija.

Za predsjednika županijske organizacije Foruma mladih SDP-a izabran je Marko Topić, dok će dužnost potpredsjednice obnašati Iva Barešić. Na čelo gradske organizacije izabran je Sandro Lovrinović, a za potpredsjednicu Lara Kasap.

Novo vodstvo istaknulo je kako će Forum mladih nastaviti aktivno djelovati na pitanjima važnima za mlade u Zadru i Zadarskoj županiji. Tijekom dosadašnjeg rada organizacija se zalagala za uvođenje građanskog odgoja u škole, poboljšanje uvjeta prijevoza studenata te je upozoravala na netransparentnosti u radu Savjeta mladih Grada Zadra. Uz to, sudjelovala je u nizu inicijativa usmjerenih na unapređenje kvalitete života mladih i razvoj lokalne zajednice.

Među prioritetima u nadolazećem razdoblju istaknuti su dostupniji vrtići, kvalitetniji i pristupačniji javni prijevoz, učinkovitija stambena politika te pravedniji uvjeti zapošljavanja za mlade.

Iz Foruma mladih poručuju kako žele ostati glas mladih ljudi i alternativa politikama koje, kako navode, ne odgovaraju na stvarne potrebe mlađih generacija. Naglašavaju da će i dalje otvarati važne društvene teme, predlagati konkretna rješenja i aktivno doprinositi pozitivnim promjenama u lokalnoj zajednici.

Novi radio