U sklopu provedbe projekta RECOLOR održan je dvodnevni seminar za licencirane turističke vodiče naziva "Interpretacija baštine kao alat za razvoj tematskih šetnji". Projekt od početka 2019. godine provodi Grad Zadar u suradnji Upravnog odjela za EU fondove i Upravnog odjela za kulturu i šport.
Cilj projekta RECOLOR je unapređenje potencijala kulturnih i prirodnih znamenitosti i krajolika koji nisu dio tradicionalnih turističkih ruta. Odabrana pilot lokacija Grada Zadra, partnera na navedenom projektu, je perivoj u gradskoj četvrti Brodarica u kojemu je smještena zadarska sfinga. Projektom RECOLOR Grad Zadar želi obnoviti i promovirati Sfingu – jednu od gradskih znamenitosti koja nije dovoljno poznata niti posjećena.
Seminar je provela Hrvatska udruga za interpretaciju baštine - Interpretirajmo Hrvatsku kojoj je ovo prvi takav angažman u Zadru. Cilj projekta preklapa se s radom udruge kojoj je jedan od glavnih ciljeva promicanje turizma te širenje znanja i vještina, razmjena ideja, znanja i iskustava iz područja interpretacije baštine. Voditeljice seminara, Iva Čaleta Pleša i Ivana Jagić Boljat, interpretacijske su trenerice certificirane od strane međunarodnog udruženja – Interpret Europe.
Na seminaru je sudjelovalo sedamnaest vodiča s licencom za zadarsko područje od kojih su neki i vlasnici turističkih agencija. Za sudionike je oba dana bio organiziran ručak te jutarnja i popodnevna stanka za osvježenje. Program seminara sastojao se od sljedećih tematskih blokova: Što je interpretacija baštine; Osnovne vještine osobne interpretacije; Što je interpretacijski trokut; Stvaranje dubljih veza s baštinom; Pretvaranje baštine u doživljaj; Uključivanje gostiju u doživljaj.
Prvoga dana seminara voditeljice su održale uvodna predavanja kojima su sudionike upoznale s metodama i alatima interpretacijskog vođenja te predstavile rad Europske udruge za interpretaciju baštine – Interpret Europe, a praktične vježbe za sudionike provele su na lokacijama u gradu. Mjesto okupljanja i održavanja prezentacija bila je koncertna dvorana Kneževe palače, a vježbe su u ponedjeljak održane na prostoru Trga pet bunara i Perivoja kraljice Jelene.