HGSS Zadar izvijestio je o akciji spašavanja stranog penjača jučer u NP Paklenica:
"Nakon zaprimljenog poziva preko centra 112 i dežurnog telefona HGSS Stanice Zadar u akciju kreću svi dostupni članovi HGSS-a iz Zadra, ali i članovi koji se nalaze u našem objektu u Starigradu", stoji u objavi na stranici HGSS-a.
Nesreća se dogodila u 200m dugom smjeru “Izduženo rebro” kuk Tisa. Kolege unesrećenog koji su uputili poziv dali su informaciju da je osoba pala u smjeru i zadobila lom ruke. Međutim prvi pristigli spašavatelji dojavljuju da su ozljede puno ozbiljnije. Osoba krvari iz nosa, žali se na bolove u zdjelici, na kacigi je vidljiv udarac glavom. Zbog ozbiljnosti ozljeda pozvan je u pomoć helikopter, ali zbog udara bure koja je u pojačanju ne uspijeva podići unesrećenog. Akcija je nastavljena zemaljskim putem te je 12 spašavatelja uz mariner nosiljku, vakuum madrac i dva sidrišta, nakon sat vremena ozlijeđenu osobu predala djelatnicima hitne medicinske pomoći. U akciji su sudjelovali članovi Stanica Samobor, Split i Zadar.