Svjetska zdravstvena organizacija objavila je da COVID više ne predstavalja "globalnu zdravstvenu opasnost."
Objava je korak prema kraju pandemije i dolazi tri godine nakon prvog proglašenja opasnosti zbog virusa. Službenici svjetske zdravstvene organizacije (WHO) kažu da je stopa smrtnosti pala sa 100 tisuća na tjedan u siječnju 2021. na 3,5 tisuće krajem travnja. Šef svjetske zdravstvene organizacije Tedros Ghebreyesus rekao je da je pandemija odnijela 7 milijuna života diljem svijeta, ali da je stvarna brojka vjerojatno oko 20 milijuna umrlih od virusa.