Uskok i policija izvijestili su da su u na području Zadarske, Šibensko – kninske i Splitsko-dalmatinske županije u tijeku uhićenja i "provođenje hitnih dokaznih radnji" nad više hrvatskih i talijanskih državljana zbog, kako se doznaje, trgovanja zaštićenim morskim vrstama.
U policiji ističu da se istražuje prvo zločinačko udruženje zbog kaznenih djela protiv okoliša, dok je Uskok priopćio da su uhićenja i provođenje hitnih dokaznih radnji rezultat kriminalističkog istraživanja u suradnji s Pnuskokom.
Ravnateljstvo policije dodaje da će nakon dovršenog kriminalističkog istraživanja policija protiv osumnjičenika podnijeti kaznenu prijavu Uskoku i predati ih pritvorskom nadzorniku, a nakon čega će priopćiti detalje.
U Uskoku ističu da će nakon ispitivanja osumnjičenika donijeti odluku o daljnjem postupanju u predmetnom slučaju o čemu će pravodobno izvijestiti javnost.